Для правильної перевірки швидкості виконайте дії:
1. Закрийте сторонні програми, які можуть підключатись до інтернету в момент тесту.
2. Під’єднайте мережевий кабель безпосередньо до ПК або ноутбука, минаючи роутери, точки доступу та інше активне мережеве обладнання.
3. Запустіть тест швидкості декілька разів, з використанням різних тестових серверів.
Пристрій. Комп’ютери, смартфони, планшети та інші пристрої можуть мати різні потужності Wi-Fi. Це означає, що ви можете отримати один результат тесту на одному пристрої і інший результат на іншому, навіть використовуючи одного і того ж провайдера. Деякі пристрої можуть бути не в змозі виміряти повну швидкість вашого інтернету. Також можливо, що маршрутизатор не підтримує повну швидкість послуги.
Програми. Якщо у вас запущено занадто багато додатків, що вимагають інтернет-з’єднання, то природно все буде працювати повільніше. Деякі додатки можуть бути активними у фоновому режимі, і ви цього можете не помічати. Перевірте автооновлення програм, синхронізацію або налаштування резервного копіювання, наприклад, в додатку з обміну файлами, яке ви використовуєте.
Перевірте, чи немає у вас поточних завантажень або інших програм, наприклад, відеочату, які можуть збільшити вашу пропускну здатність. Закрийте їх і повторіть перевірку.
Антивіруси і брандмауери, що працюють у фоновому режимі так само рекомендується відключати на момент проведення заміру швидкості.
Браузери. Chrome, Firefox, Edge, Safari та ін. мають різні можливості і можуть давати різні результати, особливо на високошвидкісних з’єднаннях. Також переконайтеся, що у вашому браузері встановлені тільки необхідні вам розширення і панелі інструментів, адже вони також споживають ресурси.
Віруси. Як тільки вірус або шкідлива програма проникає в ваш комп’ютер, він стає здатним працювати у фоновому режимі, з’єднуючись з інтернетом без вашого дозволу і тим самим споживаючи ресурси вашого комп’ютера. Захистіться від цього, встановивши антивірус і завантажуючи програми і розширення тільки з перевірених ресурсів.
Середовище передачі даних. Інтернет-з’єднання багато в чому залежить від обладнання вашої мережі. Наприклад, Ethernet-з’єднання працює стабільніше і швидше, ніж Wi-Fi.
Wi-Fi з’єднання. Якщо ваш Wi-Fi-роутер розташований далеко від пристрою, то швидкість інтернету не буде оптимальною. Фізичні перешкоди між роутером і комп’ютером, особливо вода і метал, також можуть негативно впливати на швидкість з’єднання. Так що при необхідності перемістіть в сторону великі металеві предмети і акваріум.
Завантаження каналів. Падіння швидкості інтернету відбувається в разі одночасного підключення до мережі великої кількості користувачів. Це часто відбувається в години пік, наприклад, ввечері, коли всі повертаються додому і виходять в мережу. Аналогічна проблема типова і для публічних Wi-Fi мереж в місцях великого скупчення людей.
Якщо ви використовуєте Wi-Fi, то швидкість інтернет-з’єднання може знизитися в міру збільшення кількості пристроїв, що підключаються до тієї ж мережі.
Фактори, що впливають на поширення сигналу Wi-Fi і швидкість Інтернету:
- Інші Wi-Fi-пристрої (точки доступу, бездротові камери і ін.), що працюють в радіусі дії вашого пристрою і використовують той же частотний діапазон. У бездротових мережах використовуються два частотні діапазони – 2,4 і 5 ГГц. Бездротові мережі стандарту 802.11b/g працюють в діпазоні 2.4 ГГц, мережі стандарту 802.11a – 5 ГГц, а мережі стандарту 802.11n можуть працювати як в діапазоні 2.4 ГГц, так і в діапазоні 5 ГГц.
- Bluetooth-пристрої, що працюють в зоні покриття вашого Wi-Fi-пристрою працюють в тому ж частотному діапазоні, що і Wi-Fi-пристрої, – 2.4 ГГц, отже, можуть впливати на роботу Wi-Fi-пристроїв.
- Великі відстані між пристроями. Необхідно пам’ятати, що бездротові пристрої мають обмежений радіус дії. Наприклад, домашній Wi-Fi роутер стандарту 802.11b/g має радіус дії до 60 в приміщенні і до 400м поза межами приміщення. У приміщенні дальність дії бездротової точки доступу може обмежуватись кількома десятками метрів – залежно від конфігурації кімнат, наявності капітальних стін і їх кількості, та інших перешкод.
- Перешкоди.Різні перешкоди, розташовані між Wi-Fi-пристроями, можуть частково або значно відображати або поглинати радіосигнали, що призводить до часткової або повної втрати сигналу. У містах з багатоповерховою забудовою основною перешкодою для радіосигналу є будівлі. Наявність капітальних стін (бетон та арматура), листового металу, штукатурки на стінах, сталевих каркасів і т.п. впливає на якість сигналу та може значно погіршувати роботу Wi-Fi-пристроїв. Всередині приміщення створювати перешкоди радіосигналу також можуть бути дзеркала і тоновані вікна. Поза приміщеннями впливати на якість сигналу може ландшафт, наприклад, дерева, ліси, пагорби. Атмосферні перешкоди (дощ, гроза, снігопад) також можуть бути причиною зменшення продуктивності бездротової мережі.
- Побутова техніка, яка працює в зоні покриття вашого Wi-Fi-пристрою. Наприклад, мікрохвильові печі або дитячі радіоняні можуть послаблювати рівень сигналу, тому що зазвичай також працюють в діапазоні 2,4 ГГц.
Щоб отримати максимальну продуктивність, переконайтеся, що швидкість завантаження на вашому пристрої не нижче наступних значень:
2 Мбіт/с — e-mail, соціальні мережі, потокове аудіо.
10 Мбіт/с — завантаження фотографій і відео, відеочат.
25 Мбіт/с — онлайн ігри, HD/4k/VR потокове мовлення
Якщо результат виміру напряму відрізняється від параметрів швидкості, заявлених в тарифному плані більше, ніж на 30% – повідомте про це в технічну підтримку.
Якщо замір виконано без урахування рекомендацій (наприклад, вас не влаштовує швидкість Wi-Fi на смартфоні) – до вас виїде бригада та все одно виконає необхідний замір напряму.